„Najlepszy pracodawca w Niemczech w 2021”: ElringKlinger wybrany najlepszym dostawcą

ElringKlinger zalicza się do najpopularniejszych pracodawców w Niemczech i zajmuje najlepsze miejsce wśród wszystkich dostawców branży motoryzacyjnej.

Jest to wynik ankiety przeprowadzonej wśród ponad 47 500 pracowników przez firmę badawczą Statista we współpracy z magazynem STERN. W badaniu tym uwzględniono ponad 2600 przedsiębiorstw zatrudniających min. 500 osób z 24 branż. W rankingu najlepszych pracodawców znalazło się 650 firm.

Podobnie jak rok temu, firma ElringKlinger znalazła się wśród 10 najlepszych pracodawców w kategorii „Dostawcy produktów dla przemysłu motoryzacyjnego”. Z łączną liczbą punktów wynoszącą 77,03 firma ElringKlinger zajęła 6 miejsce, ustępując jedynie niemieckim gigantom branżowym, takim jak BMW, Daimler, Porsche, Audi i Volkswagen. Jednak to przedsiębiorstwo z siedzibą w Dettingen/Erms jest najpopularniejszym pracodawcą wśród dostawców branży motoryzacyjnej. W klasyfikacji generalnej obejmującej wszystkie branże firma ElringKlinger wylądowała na 64 pozycji.

„Jesteśmy szczęśliwi i dumni, że pracownicy uznali nas za najpopularniejszego dostawcę branży motoryzacyjnej. Nasz personel wyraźnie identyfikuje się z naszym przedsiębiorstwem. Jak dotąd dobrze poradziliśmy sobie z kryzysem wywołanym pandemią koronawirusa, a teraz chcemy z całą mocą kształtować przyszłość mobilności”, tak skomentował ten wynik prezes Zarządu dr Stefan Wolf.

W ankiecie internetowej wzięło udział ponad 47 500 pracowników. W celu zapewnienia niezależnych wyników badania, osoby te zostały zwerbowane przez profesjonalne firmy zajmujące się badaniami rynku. Poddały one ocenie własną firmę oraz inne przedsiębiorstwa z branży. Na wynik wpłynęły po połowie ocena własnych pracowników oraz osób z branży. Następnie wyniki przeliczono na punkty w zakresie od 0 do 100. Formularz poświęcony własnemu przedsiębiorstwu obejmował ponad 50 kwestii, a decydujące pytanie dotyczyło tego, czy osoba go wypełniająca poleciłaby swojego pracodawcę przyjaciołom lub rodzinie.

Ankieta odbyła się w dniach od 17 czerwca do 13 lipca 2020 r. Badanie przypadało na okres pomiędzy pierwszą a drugą falą koronawirusa. Pracownicy mogli zatem uwzględnić również sposób, w jaki ich pracodawca zarządzał sytuacją kryzysową.

Pełny ranking pracodawców został opublikowany w aktualnym wydaniu magazynu STERN z dn. 21.01.2021 (wydanie 04/2021).