ElringKlinger otrzymuje duże zlecenie na komponenty akumulatorów

Firma ElringKlinger AG otrzymała duże zlecenie na systemy kontaktujące do ogniw.

Od pierwszej połowy 2022 r. koncern zaopatruje niemiecki zakład globalnego producenta, gdzie produkowane są systemy akumulatorów dla seryjnej platformy niemieckiego producenta pojazdów klasy premium. Zlecenie to ma łączną wartość kilkuset milionów euro i potrwa około dziewięć lat. Produkcja seryjna w oddziale w Neuffen ma rozpocząć się w ciągu następnych piętnastu miesięcy.

Dr Stefan Wolf, prezes Zarządu ElringKlinger AG, stwierdza: „Zlecenie to stanowi kolejny, ważny krok dla ElringKlinger w ramach transformacji i podkreśla naszą kompetencję czołowego dostawcy komponentów akumulatorowych. Jest nam niezmiernie miło, że globalny producent akumulatorów wybrał nasze systemy kontaktujące do ogniw. Potwierdza to, że nasza decyzja o wczesnym przejściu na technologie przyszłości była słuszna”.

Już od niemal dziesięciu lat ElringKlinger produkuje seryjnie komponenty akumulatorowe, takie jak systemy kontaktujące do ogniw. Są one dokładnie dostosowane do potrzeb danego klienta; można je umieścić bezpośrednio na pakiecie ogniw i tam przyspawać. Składają się z ramy nośnej z tworzywa, która podtrzymuje łącznik ogniw i umożliwia montaż we wszystkich tolerowanych położeniach. Niezbędne czujniki napięcia i temperatury są już zawarte w pakiecie, a ponadto istnieje możliwość integracji elektronicznego układu monitorującego.

Poza komponentami koncern oferuje również wydajne moduły o konstrukcji pryzmatycznej i cylindrycznej oraz kompletne systemy akumulatorów. Pierwsze zlecenia seryjne znajdują się obecnie w fazie przedprodukcyjnej.