„The Coolest German Thing Made in the USA” jest wytwarzana przez ElringKlinger

Firma ElringKlinger zdobyła nagrodę „The Coolest German Thing Made in the USA” przyznawaną przez Niemiecko-Amerykańską Izbę Handlową.

 Poprzecznica jej produkcji wygrała z renomowanymi konkurentami. Ceremonia wręczenia odbyła się 22 października w Chicago w stanie Illinois, w ramach wydarzenia German American Business Awards.

Nagroda ta jest wyrazem uznania za projektowanie i wytwarzanie unikalnych niemieckich produktów „made in the USA”. Firma ElringKlinger pokonała przy tym dziewięciu konkurentów. Została wybrana w drodze publicznego głosowania online, przekonując swoim innowacyjnym, lekkim elementem konstrukcyjnym do karoserii samochodowych, znanym jako poprzecznica kokpitu. Element ten łączy maksymalną funkcjonalność z minimalnym ciężarem. Podtrzymuje on deskę rozdzielczą, kolumnę kierownicy, moduł ogrzewania i wentylacji, poduszki powietrzne, schowek na rękawiczki, konsolę środkową oraz inne komponenty, a jednocześnie łączy je w niezawodny sposób z karoserią. 

Dr Stefan Wolf, prezes Zarządu ElringKlinger AG, stwierdził: „Fakt, że nasza poprzecznica kokpitu została uznana za „The Coolest German Thing Made in the USA”, napawa nas dumą i pokazuje, jaką innowacyjnością charakteryzuje się ten produkt. W ten sposób dostarczamy klientom prawdziwą wartość dodaną. To niesamowite, że udało się nam pokonać renomowanych konkurentów, co tylko przemawia na korzyść naszej technologii i procesów”.

Długoletnie zaangażowanie w USA
W 1994 r. firma ElringKlinger rozpoczęła swoją działalność w USA od założenia spółki sprzedażowej. W 1997 r. powstał zakład produkujący elementy ekranujące. Od tego czasu ElringKlinger nieustannie się rozwija. USA są częścią historii sukcesu ElringKlinger. Przedsiębiorstwo jest tutaj obecne w sześciu lokalizacjach: Fort Wayne w stanie Indiana, Fremont w Kalifornii, Southfield i Plymouth w stanie Michigan, Buford w Georgii oraz San Antonio w Teksasie– powstają tutaj także poprzecznice kokpitu.